КОНКУРС “ОБЛИЧЧЯ МІСТА”:
засіб для лікування песимізму

Ми надто звикли останнім часом до негативних асоціацій. Звикли і фактично погодились з тим, що тут у нас, в Україні, значно гірше, ніж там, на Заході. Звикли до певного комплексу меншовартості та інертного ставлення до усього, що відбувається навколо. Наша батьківщина – середовище кланових війн, нечистих грошей і байдужого до власної долі лінивого суспільства? Що ж, можливо, комусь дуже хотілося б, щоб такий хворобливий песимізм став невід’ємною частиною національного характеру!

Більше 150 років тому галицькі бізнесмени, далекі від українства по своєму родоводу, але такі близькі йому у намірах зробити наш край гідним заздрості, вирішили усіма можливими способами впливати на розвиток рідного міста. Робити це можна було лише через певне об’єднання зусиль, що зрештою закінчилось створенням Львівської Торгово-промислової палати. Якщо в умовах австро-угорської імперії палата могла впливати на регіональну та загальнодержавну політику, то вочевидь, що, маючи власну державу, не зробити належних кроків було б негідно її 150-річної історії. Крім великого спектру послуг сертифікації, штрихкодування, оцінки майна, видавничої діяльності, палата сьогодні є активною дійовою особою у сфері підтримки підприємництва. Більше того, було обрано принцип: підтримувати не тільки сильних та конкурентноздатних, а, насамперед, тих, хто в перспективі має можливості стати такими. Водночас, ми зіткнулися із ситуацією, коли така промоційна діяльність викликала спочатку подив, а потім підозру: хтось нас знову хоче обманути?

В умовах хворобливого невдоволення власним домом наше суспільство сьогодні потребує хоча б найменшого сплеску національної гордості, щоб розгладити численні зморшки на своєму засмученому обличчі. Яким є, воно, наше обличчя?

Стан будівель з кількасот річною історією, внутрішній дизайн торгових приміщень, умови праці на підприємствах, доброчесність у стосунках з партнерами, прозорість бізнесу, рівень послуг, що надаються львівськими фірмами, і навіть манера спілкуватися через Інтернет – це лише кілька його окремих рис. Хто ж визначає той загальний настрій, дзеркалом якого воно є? Щоб відповісти на це питання, було прийнято рішення щорічно проводити конкурс з досить гучною назвою - “Обличчя міста”. На сьогоднішній день його номінантами є такі фірми - лідери галицького бізнесу як торгова фірма “Інтермаркет”, Львівський лікеро-горілчаний завод, інтернет-провайдер “Інтернет-Україна”, ДП “Квазар-Мікро”, ресторан “Колиба”, клуб-кафе “Лялька”, магазин “Світлина”, ряд інших фірм та організацій. Почесне звання “Обличчя міста 2000” та “Обличчя міста 2001” вибороли відповідно туристично-готельний комплекс “Дністер” та ринок “Південний”. Нагородою переможцям конкурсу стали авторські роботи відомого українського скульптора Володимира Одрехівського та художника-ювеліра Станіслава Вольського. Навряд чи хтось дорікне журі конкурсу щодо вибору хоча б одного з номінантів - ці фірми завжди були серед кращих, вони повинні бути предметом нашої поваги та гордості. Пройшли часи, коли чужий бізнес був приводом для зневаги та ворожості, його успіхи стали нашим спільним кроком до нормального здорового суспільства.

Заслуговують на вдячність та повагу люди, які спонсорують такі акції – не концерти рок-зірок, не презентації власної продукції, хоч це, без сумніву, теж дуже потрібна справа, а, власне, розвиток всього вітчизняного бізнесового середовища? У цих умовах знаходити кошти на підтримку іміджевих акцій дуже важко.

Генеральний спонсор цьогорічного конкурсу – АТ “Кредит Банк (Україна)” – банк, що має репутацію фінансової структури, яка динамічно розвивається, зберігаючи імідж надійної та прозорої фінансової інституції з великою довірою у клієнтів та партнерів в Україні та за її межами, володар таких почесних нагород як “Банк року” серед банків міста Львова (2001 р.), “Галицька перспектива” (2001 р.), “Інвестор року” (2000,2001 рр.).

Наш офіційний спонсор - українсько-великобританське спільне підприємство “НОТ”, міжнародний молодіжний комплекс “САН-РЕМО”. Agile enterprise – так називають на Заході такі підприємства, основною характеристикою яких є мобільність та стійкість до зовнішніх потрясінь. Активний менеджмент та ефективний маркетинг підприємства забезпечують йому міцну фінансову основу для реалізації “справді живих” ідей, однією з яких є підтримка конкурсу “Обличчя міста”.

Корпорація “Квазар-Мікро” – технічний спонсор конкурсу – була першою українською компанією, що розгорнула в Україні широкомасштабне виробництво комп’ютерів і привнесла на вітчизняний ринок поняття “локальний бренд”. За 11 років активної роботи корпорація стала визнаним лідером ринку інформаційних технологій – провідним вітчизняним виробником комп’ютерів, найбільшим дистриб’ютором комп’ютерних систем, виробником систем електронного бізнесу тощо.

Цього року спонсором конкурсу виступило ВАТ “Укртелеком”. “Укртелеком” сьогодні – це щорічні послуги населенню на суму більше 1 млрд. грн., це майже 300 млн. річних надходжень до бюджетів усіх рівнів! Залишається побажати нашим зв’язківцям, щоб процеси приватизації, які “стаціонарно” відтерміновуються на їхньому підприємстві, все ж пройшли з врахуванням як загальнодержавних інтересів, так й інтересів колективу.

Ситуація, в якій підприємство не може динамічно розвиватися через відсутність власних фінансових активів, - не рідкість. Допоможе львівським підприємствам вирішити цю проблему ще один партнер оргкомітету конкурсу – Перша Західноукраїнська Лізингова Компанія – за допомогою широкого спектру лізингових послуг.

Ми щиро вдячні кращій страховій компанії 2001 року – СК “Галінстрах” – за надану підтримку у підготовці цьогорічного конкурсу.

Надзвичайно вдалим поєднанням ми вважаємо підтримку конкурсу символічним тандемом - солодким спонсором – торговою маркою шоколад “Міленіум” та нічним клубом “Міленіум”. До речі, у цьому нічному клубі буде проведено цьогорічне нагородження номінантів.

Медіа-патронат конкурсу надають радіо “ЛЮКС”, “Авто FM”,”Наше радіо”, ТРК”МІСТ”, журнал “Зовнішньоекономічний кур’єр” та газета “Поступ”. Найкращу поліграфію у місті Львові “Обличчю міста” забезпечує видавництво “Кольорове небо”.

Оргкомітетом конкурсу на пропозицію АТ “Кредит Банк (Україна)” та ряду інших фірм введено кілька нових номінацій, зокрема номінацію “За доброчесність у бізнесі”, що є принципово новим підходом оцінки підприємництва не тільки для регіону, але й для всієї України. Поки що єдиним володарем цієї номінації є львівська виставкова фірма “Гал-ЕКСПО”.

Зважаючи на надзвичайну складність вибору найкращих у номінаціях конкурсу, було обрано кілька шляхів для визначення переможців. Насамперед, було залучено до роботи у журі конкурсу максимальну кількість фахівців у питаннях, які є визначальними для конкретних номінацій. До роботи у номінаційних комісіях запрошено представників Львівського обласного управління у справах захисту прав споживачів, державної податкової інспекції у місті Львові, Західної Регіональної митниці, Об’єднання підприємницьких організацій Львівщини, провідних комерційних банків Львова, управління охорони історичного середовища міської ради та ін.

Цього року на сайті www.lviv.net кожен львів’янин міг віддати свій голос за переможців конкурсу в окремих номінаціях. Зрозуміло, що таке голосування матиме найвагоміший вплив для інтернет-провайдерів, підприємств з продажу комп’ютерної техніки, фірм по веб-дизайну.

Оргкомітет конкурсу звертається до читачів газети “Поступ” з проханням протягом тижня у своїх листах назвати свій варіант переможців у кожній номінації або проголосувати за них по вказаній адресі у Інтернеті.

Важко згадати, коли якийсь з львівських конкурсів мав стільки демократичних рис. Тим більше, що йдеться не про конкретні особистості, а про підприємницькі структури. У цьому специфіка інституту торгово-промислових палат у світі, яка повинна зрештою виявитись і в Україні.

З приємністю повідомляємо, що за підтримки Торгового радника Посольства Австрії в Україні пана Крістіана Гесселя для учасників конкурсу буде організовано поїздку у Відень для налагодження довготривалих партнерських стосунків.

Торгово-промислова палата та міська рада Львова закликають львівські підприємства, які ще не стали учасниками конкурсу, зголошуватись до участі у ньому, карбуючи своє ім’я великими літерами на неспалимому папірусі історії рідного міста.

Оргкомітету конкурсу:
Ігор Гурняк, Мар’яна Вдовиковська, Андрій Кришталь.
Тел.: 98-05-05, факс: 76-46-11, E-mail: zek@lviv.net



Wertep top 100

[Index'99]